#
 
Корисні лінки
 
10 | 04 | 2014
Активна взаємодія з громадськістю – один з пріоритетних напрямків

Успішному виконанню статутних завдань Фонду в значній мірі сприяє робота з громадськістю, в організації якої накопичено чималий досвід. Підтвердженням тісних контактів з громадськістю, зокрема, є заходи різної спрямованості, в яких беруть участь фахівці Управління.

Так у 2013 році за участі страхових експертів з охорони праці Управління на столичних підприємствах, організаціях та установах проведено 45 семінарів, 87 нарад, 78 засідань круглих столів з питань охорони праці.

Спеціалісти Управління взяли участь у 86 нарадах в РДА міста Києва, що проводилися з метою обговорення питань безпечної життєдіяльності населення, боротьби з виробничим травматизмом, сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах та сплати страхових внесків до Фонду.

Протягом квітня минулого року страховими експертами з охорони праці Управління проведено колосальну роботу в напрямку просвітницької роботи з питань профілактики виробничого травматизму серед учнів столичних навчальних закладів. У рамках загальноукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», а також ініційованих Урядом України заходів, спрямованих на популяризацію серед молоді безпечних умов праці, проведення відкритих уроків, бесід та лекцій на тему «Безпека праці моїх батьків – моє щасливе майбутнє», спеціалісти Управління виконавчої дирекції ФССНВ у м. Києві відвідали 26 професійно-технічних навчальних закладів столиці, що готують фахівців різних галузей народного господарства. Страхові  експерти з охорони праці Управління відвідали київські професійні ліцеї «Політехнік», «Авіант», НАУ, ліцей сфери послуг, КВПУ водного транспорту, КВПУ залізничного транспорту, ДПТНЗ «Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва» та багато інших. Проведені бесіди, лекції, відкриті уроки на тему безпечних умов праці безперечно принесуть користь учням і стануть їм в пригоді вже в недалекому майбутньому. У загальному участь у цих заходах взяло1597 слухачів.

Наші фахівці також взяли участь в оцінюванні кращих художніх робіт та нагороджені найталановитіших дітей у рамках загальноукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Святковий концерт та церемонія нагородження переможців регіонального конкурсу дитячої творчості «Охорона праці очима дітей» відбулися напередодні Всесвітнього дня охорони праці 26 квітня у Центрі дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м. Києва. Талановиті діти подарували глядачам прекрасні музичні та танцювальні номери у своєму виконанні. А переможці конкурсу дитячого малюнку, чиї роботи дійсно заслуговують глибокої поваги, були нагородженні грамотами та цінними призами.

У нагородженні найталановитіших дітей столиці взяла участь і представник Управління головний страховий експерт міста Києва Олена Бочарова, яка привітала присутніх у залі з нагоди Дня охорони праці та висловила своє побажання, що прекрасні художні роботи дітей, окрім естетичного задоволення матимуть і практичну цінність. Того ж дня наші фахівці взяли участь у вшануванні пам’яті загиблих на виробництві у місті Києві та покладанні квітів до пам’ятного знаку в столичному парку «Відрадний».

Чимало добрих і корисних для суспільства справ було зроблено нашими працівниками під час проведення всеукраїнського суботника у рамках акції «За чисте довкілля». При проведенні заходу працівники Управління значну увагу приділили липовій алеї, висадженій у 2011 році  в пам'ять про загиблих на виробництві, що знаходиться в міському парку «Юність». Силами наших працівників виконано ряд важливих робіт по її благоустрою.

Алея пам’яті є меморіально-символічним місцем єднання людей навколо існуючої проблеми смертності внаслідок виробничого травматизму. І в той же час молоді деревця, висадженні на ній, символізують нове квітуче життя. Вони завжди нагадуватимуть киянам не лише про тих, кого втратили, а й про необхідність створення безпечних робочих місць з боку роботодавців і дотримання правил охорони праці з боку працівників. Тому наші працівники протягом року регулярно підтримують це священне місце в належному стані та турбуються про те, щоб алея завжди була доглянутою.

Проводиться чимало громадських заходів, приурочених до державних та професійних свят, таких як День незалежності, День Державного прапора, День працівника соціальної сфери, Міжнародний день охорони праці, Міжнародний день інвалідів тощо. Як правило, в такі дні хочеться більше приділити уваги своїм підопічним, потерпілим на виробництві. Спеціалісти Управління відвідують інвалідів праці за місцем проживання, головним чином інвалідів-спинальників, людей обмежених в пересуванні. Невимовна радість на обличчях і в словах потерпілих під час таких зустрічей свідчить про те, наскільки важливим для цих людей є живе спілкування і будь-який прояв уваги до них. На долю таких людей випало чимало горя. І наш святий обов’язок – завжди пам’ятати про них і усіма можливими способами допомагати.

У святкові та передсвяткові дні у залі засідань Управління його керівництво традиційно організовує проведення урочистих зборів із залученням запрошених представників органів місцевого самоврядування, соціальних партнерів, громадських організацій та потерпілих на виробництві.

У такі святкові дні нашими працівниками започатковано добру традицію покладання квітів до пам'ятників видатним українським діячам, борцям за свободу і незалежність України, творцям національної суверенності та демократії Тарасові Шевченкові, Михайлові Грушевському та іншим.

Для Управління стало доброю традицією запрошувати своїх підопічних на благодійні заходи до кращих культурних закладів міста. Так у попередні роки концерти для потерпілих на виробництві столиці проходили у Національній опері України ім. Т.Г.Шевченка, у Київському національному академічному театрі оперети, в Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського (більш відомій як Київська консерваторія).

Минулого року управлінням було ініційовано чергову благодійну акцію. Однією з найбільш вразливих категорій серед його підопічних є діти-утриманці, чиї батьки загинули на виробництві. На обліку в Управлінні налічується 194 таких дітей. Опіка над ними для працівників є святим обов’язком. То ж, аби подарувати радість цим дітям, керівництво Управління запропонувало їм чудовий варіант культурного дозвілля.

Фахівці управління у тісній взаємодії з адміністрацією Київського академічного театру юного глядача на Липках організували для дітей-утриманців запрошення на вистави у стінах цього уславленого закладу.

Напередодні новорічних свят та під час зимових канікул близько сотні дітей, якими опікується Управління, отримали нагоду переглянули такі вистави як «Поліана», «Король Дроздобород», «Над прірвою…» (за скандальним твором Дж. Селінджера «Ловець у житі») та музична вистава за мотивами новорічної казки Михайла Френкеля «Ле тяб бет».

Після цих вистав, до Управління почали надходити телефонні дзвінки та листи вдячності від дітей та їх рідних. За словами дописувачів, багато з них в театрі побували вперше і були надзвичайно вражені як прекрасними виставами, так і звичайним проявом уваги до них.  Даруючи людям радість, і ми відчуваємо себе щасливими.

Також однією з найбільш помітніших і значущих подій минулого року для працівників Управління та їх підопічних стало проведення першої Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу». Перший етап даних змагань полягав у визначенні кращих серед кращих у кожному регіоні та формуванні збірних команд до участі у фінальних змаганнях.

Так 7 вересня 2013 року на території столичної учбово-спортивної бази олімпійської підготовки «Святошин» Управлінням виконавчої дирекції Фонду у м. Києві було організовано та проведено відбіркові змагання спартакіади серед інвалідів праці на місцевому рівні. Загалом у київській міській  спартакіаді взяли участь близько 60  потерпілих на виробництві, які мають на меті подолання особистих фізичних меж. Вони змагалися з таких видів спорту: шахи, шашки, настільний теніс, дартс, бомбаскет і армспорт.

Переможцям та призерам були вручені заслужені нагороди, що викликало бурю позитивних емоцій з непідробною радістю та захватом. Не залишилися поза увагою і решта учасників, що не посіли призових місць, – усі вони без винятку отримали подяки за участь у змаганнях та подарунки на згадку про цей прекрасний день.

А щодо призерів київської міської спартакіади, то учасники, що показали найкращі результати у своїх видах спорту, склали основу збірної команди міста Києва. Саме їм довелося представляти Київ на фінальних змаганнях спартакіади з 26 по 29 вересня в місті Алушта.

Змагання для киян проходили у цікавій та запеклій боротьбі. Спільними здобутками представники команди міста Києва завоювали затишне 14-те місце у золотій серединці. Усі члени команди показали свій бойовий дух та жагу до перемоги. Найвищих результатів у команді досягла Наталія Дмитренко, яка посіла третє місце у змаганнях із настільного тенісу.

Щодо працівників управління, то вони вже здобули свою перемогу – це теплі і щирі слова вдячності від потерпілих. І не зважаючи на спортивний інтерес, вболівання та переживання за свою команду, для них найголовніше те, що вони влаштували справжнє свято для своїх підопічних.

Про це свідчать теплі і чуйні слова вдячності із листа потерпілих на нашу адресу:
«…Усе було на найвищому рівні, все з самого початку, враховуючи проїзд, проживання, харчування і культурні заходи, добре продумані і сплановані нашими турботливими супроводжуючими та організаторами. Ми отримали перемогу над собою, а це найголовніше! Слава Богу за те, що Він дав нам сили, мужності та енергії відчувати себе повноцінними здоровими людьми, людьми Сильними Духом!».

Працівники Управління ВДФССНВ у місті Києві надзвичайно вдячні усім соціальним партнерам, спонсорам, колегам за плідну взаємодію та націлені на подальшу співпрацю у проведенні усіх акцій та заходів, об’єднаних однією благородною метою – вірним служінням Людині праці!

Завідувач сектору зв’язків з громадськістю та ЗМІ
організаційного відділу Управління
Артем БОДНЯ

 
Copyright © 2008. Всі права захищені
м. Київ, 03113, пров. Артилерійський, 7-9